Prijavo škode po neznanem vozilu lahko lastnik prijavi na katerikoli zavarovalnici v Sloveniji na enak način kot vsako ostalo škodo. Zavarovalnica bo poskrbela za posredovanje zahtevka na Slovensko zavarovalno združenje, lahko pa ga direktno na združenju odda tudi lastnik sam. Zakon o obveznih zavarovanjih v prometu (39. člen) namreč določa, da za nematerialno škodo v takih primerih odgovarja Slovensko zavarovalno združenje s sredstvi Škodnega sklada.
Posebnost, na katero mora biti oškodovanec pozoren, je, da je Škodni sklad v primeru neznanega povzročitelja odgovoren zgolj za plačilo nematerialne škode. Materialno škodo krije zgolj v primerih prometnih nesreč s hujšimi posledicami.
Sam postopek je enak kot pri reševanju škod z naslova nezavarovanega vozila. Slovensko zavarovalno združenje torej prejme odškodninski zahtevek z naslova neznanega vozila, ga evidentira in odstopi v obravnavanje eni od zavarovalnic, ki je članica Škodnega sklada. Ta zahtevek obravnava do izplačila odškodnine.
Če je v prometni nesreči z neznanim vozilom prišlo do hujših posledic (telesnih poškodb), ki zahtevajo dolgotrajnejše bolnišnično zdravljenje (najmanj 5 dni), je iz Škodnega sklada SZZ možno tudi uveljavljanje povračila škode na vozilu. Soudeležba oškodovanca (franšiza) v tem primeru znaša 500 evrov.
V primerih zgolj materialne škode lastnikom vozil največkrat ne preostane drugega kot koriščenje lastnega kaska. Izguba bonusa je minimalna v primerjavi s stroški, ki bi jih imeli, če kaska ne bi uveljavljali.
Policija vsako leto obravnava približno 3.000 prometnih nesreč s pobegom.
Pokličite 080 26 26, da vam lahko pomagamo pri ureditvi odškodnine v primeru prometne nesreče, saj smo na tem področju zelo izkušeni.