Odškodnina za primer poškodb pri motoristu je velikokrat odvisna od tega, ali je motorno vozilo tehnično brezhibno.
Motoristi so pogosto sami udeleženi v prometni nesreči, kar se lahko zgodi zaradi peska ne cestišču, lukenj ali zdrsljivega cestišča, ki nastane kot posledica mastnih ali poledenelih površin. Ker gre za enosledna vozila, pride do zdrsa motorja in posledično poškodb, tako telesnih kot materialnih. Policija mora biti za primer upravičenja do odškodnine o padcu z motorjem obveščena v roku 24 ur. Opraviti je treba tudi test alkoholiziranosti, da se ovrže domnevo prekomerne alkoholiziranosti.
Pri udeležbi samo enega udeleženega motornega vozila ali več (če ni trkov) se namreč šteje, da je motorist sam kriv za prometno nezgodo, četudi so bili krivi drugi dejavniki. Motorist je prav tako dolžan plačati, čeprav za nesrečo ni bila kriva prekomerna hitrost. V vseh primerih, neodvisno od tega, ali je bil dejansko storjen prekršek ali ne, lahko motorist pridobi upravičenje do odškodnine zaradi prometne nesreče z motorjem. V tem primeru mora imeti sklenjeno AO-plus zavarovanje motorja. Pri motorjih je dodaten pogoj za upravičenje do odškodnine z naslova AO-plus zavarovanja, da je motorno vozilo tehnično brezhibno.
Poškodbe motoristov so večinoma hude. Blage poškodbe motoristov so predvsem udarnine po telesu in lažje bolečine v sklepih. Ker pa so padci motoristov zelo agresivni ali nerodni zaradi specifike gibanja, so poškodbe hude telesne narave. Zelo pogosti so zlomi ključnice, vratnih vretenc, torakalne hrbtenice, stegnenice in natrgane križne vezi oz. ruptura meniskusa pri prometni nesreči.
Poškodbe motorista pri prometni nesreči pogosto vključujejo tudi poškodbo čelade in obvezne opreme, ki se mora obvezno poslikati in prijaviti zavarovalnici, saj se bo kasneje upoštevala kot vrednost škode pri sami odškodnini.
Ne odlašajte in nas kontaktirajte https://www.visokaodskodninaplaninsec.si/.