Poškodbe oči so zelo različne, od blage do hude oblike, posledice pa lahko posamezniku povsem spremenijo življenje. Oči si lahko poškodujemo na delovnem mestu, doma, v prometni nesreči … Poškodbe (udarec, tujek, kislina …) na delovnem mestu so pogoste in se lahko pripetijo kljub previdnosti in preventivi, npr. kljub nošenju zaščitnih očal.
Pri blagi obliki poškodbe očesa imajo posamezniki pogosto težave s solzenjem ali srbenjem očesa, pekoč občutek, vidno oteklino okrog očesa, lahko tudi krvavijo, če poči žilica med beločnico in veznico.
Pri srednje hudih poškodbah očesa je lahko poškodovan očesni živec, ki povzroči trzanje očesnih vek.
Pri hujših poškodbah očesa pa oškodovanci dobijo načeloma trajne posledice, kot so izguba vida (oslepitev v odstotkih), zožitev vidnega polja, poslabšanje globinskega zaznavanja ipd. Slednje lahko vpliva tudi na to (ne)zmožnost opravljanja istega dela oziroma poklica, kar lahko vodi do prekvalifikacije na drugo delovno mesto. Pri tem nastanejo dodatni finančni stroški, kot sta izpad dohodka in predvideni izpad dohodka v prihodnosti.
V vseh primerih je dobro obiskati oftalmologa, saj kakovost svojega vida ni dobro prepuščati naključju. Ta bo po skrbnem pregledu izdal izvid, s podrobno razlago težav – diagnoz. Na višino odškodnine zaradi poškodbe očesa vplivajo prav vse težave, ki se opredelijo v odškodninskem zahtevku tako za nematerialno škodo – (telesna prizadetost), kot za morebitno materialno škodo (že nastali izpad dohodka in izpad dohodka v prihodnosti).
Pomemben element za določitev odškodnine je tudi strah, ki je ob poškodbah oči lahko zelo intenziven, saj gre za občutljiv del telesa, ki lahko nosi težje posledice za posameznikovo duševno in telesno zdravje.
Višina odškodnine za poškodovano oko se precej razlikuje. Najbolje je, da nas pokličete in preverili bomo vašo medicinsko dokumentacijo.
Dobra novica je tudi, da v primeru poškodbe očesa v službi skoraj vedno obstaja upravičenost do odškodnine zaradi objektivne odgovornosti, torej četudi ni nobene krivdne odgovornosti delodajalca ali druge osebe, lahko delavec, ki si je poškodoval oko pridobi denarno odškodnino. Pri poškodbi očesa v prometni nesreči ali pri fizičnem napadu, pa vedno obstaja pravica do odškodnine zaradi poškodbe očesa.
V Visoki odškodnini Planinšec lahko pridobite kakovostno obravnavo vašega škodnega primera, ki vključuje tudi hude telesne poškodbe v različnih nesrečah. Če poudarimo, da lahko tudi lahke telesne poškodbe vplivajo na vaše družinsko življenje, vsakodnevne aktivnosti ter delo, hude ...
Preberi večDolžnost vsakega od nas je, da skrbimo za svojo varnost in varnost drugih ljudi. Če nekomu povzročimo škodo iz malomarnosti, smo jo oškodovancu dolžni poravnati. Če je dolžnost skrbi kršena in je nekomu povzročila škodo, je zagotovo upravičen zahtevati denarno zadoščenje.
Preberi večNajpogostejše prometne nesreče z motornimi vozili so prav trki oziroma naleti od zadaj. Vzroki so lahko različni, in sicer okvara zavor, slaba vidljivost na cesti, slabo stanje ceste, ki je v izgradnji, uporaba mobilnega telefona med vožnjo, vožnja pod vplivom alkohola, neupoštevanje ...
Preberi večVsak oškodovanec, ki je utrpel težjo poškodbo, ima pravico do nadomestila za invalidnost po vseh nezgodnih zavarovalnih policah. Preden se odločite za sklenitev nezgodnega zavarovanja, podrobno preberite splošne pogoje zavarovalnice in vključena kritja.
Preberi večAgencija za varnost prometa v Sloveniji v svoji statistiki navaja, da so starejši pešci najbolj ogrožena starostna skupina. V zadnjih petih letih je bilo 36 smrtnih žrtev nad 65 let starosti.
Preberi večČe ste se poškodovali med vožnjo z avtobusom in razmišljate o odškodnini za telesne poškodbe v avtobusni nesreči, se verjetno sprašujete, kdo je odgovoren za vaše poškodbe.
Preberi večČe se vam pripeti nesreča v prometu v delovnem času in v službenem vozilu, se to, ne glede na to, kdo je povzročitelj, obravnava kot prometna nesreča v delovnem času.
Preberi večV Visoki odškodnini Planinšec se po besedah Doriana Planinšca, ki se že vrsto let ukvarja z odškodninskim pravom, zelo pogosto srečujemo s hudimi telesnimi poškodbami s trajnimi posledicami, do katerih prihaja predvsem v prometnih nesrečah ter delovnih nezgodah.
Preberi več