PRAVNA PISARNA PLANINŠEC VAM POMAGA V CELOTNEM POSTOPKU LOČITVE ALI RAZVEZE TER POSLEDIČNO DELITVE PREMOŽENJA. STORITEV OBSEGA TUDI PREŽIVNINE IN SKRBNIŠTVO ZA OTROKE.
Z NAŠIM PRAVNIM DELOM, KI ZAJEMA 15 LETNE PRAVNE IZKUŠNJE IN VELIKO STROKOVNEGA ZNANJA BOSTE VSEKAKOR ZADOVOLJNI.
POKLIČITE BREZPLAČNO MODRO ŠTEVILKO: 080 26 26!
Ob razvezi zakonske zveze je treba poleg številnih drugih zadev urediti tudi delitev premoženja ob ločitvi. Katero premoženje velja za skupno in kako ga pravično razdeliti? Ali partnerju, ki je kriv za ločitev pripada manjše premoženje in kako se ovrednoti finančno vlaganjem enega partnerja v skupno lastnino ali lastnino drugega partnerja? Kaj narediti s kreditom, ki še ni odplačan? Če se tudi vi samo soočate s temi vprašanji in ne veste točno, kako bi pravično izpeljali delitev premoženja po ločitvi, vam lahko pomaga Pravna pisarna Planinšec, kjer se na to področje odlično spoznajo!
Ločitev je postopek, ko eden od zakoncev ali oba vložita predlog za razvezo, o kateri nato odloča sodišče, ki presodi, da je zakonska zveza prenehala oziroma je končana. Vendar pa se s tem postopkom uredi le sama razveza, ne pa tudi ostale zadeve, ki se tičejo prenehanja zakonske skupnosti. Če ima par otroke, je treba poskrbeti za ureditev preživnine in stikov, prav tako pa je treba po ločitvi urediti delitev vsega skupnega premoženja. To velja tudi za partnerja, ki se odločita za razvezo oziroma prenehanje zunajzakonske skupnosti, saj je ta v Sloveniji izenačena z zakonsko skupnostjo.
Skupno premoženje je pravni termin, ki označuje vse, kar sta zakonca skupaj ustvarila s svojim delom v času trajanja zakonske zveze. Gre tako za premično kot nepremično premoženje oziroma za prav vse, kar je bilo v času trajanja zakonske zveze kupljeno s skupnim premoženjem, pa tudi za vsa ostala denarna in druga sredstva. V skupno premoženje zakoncev, ki se deli ob ločitvi, tako med drugim prištevamo:
- vse plače,
- vse prihranke,
- dobiček podjetja (če ima eden od partnerjev s. p. oziroma d. o. o.),
- nepremičnine,
- vložek v nepremičnine ali v skupno premoženje,
- premično premoženje (avtomobili, pohištvo, bela tehnika …),
- vso ostalo skupno lastnino in vsa ostala sredstva.
Kot že rečeno, je treba ob prenehanju zakonske zveze razdeliti skupno premoženje. O tem se bivša zakonca lahko dogovorita tudi sama med seboj. V tem primeru gre za sporazumno delitev premoženja ob ločitvi, ki se lahko uredi z notarskim zapisom, pri čemer je priporočljivo poiskati nasvet pravnika, ki pred podpisom preveri, ali je delitev pravična tudi za drugega partnerja oziroma ali ta res ve, kaj točno podpisuje, čemu se odpoveduje, ali so bili pri delitvi upoštevani res vsi prispevki v skupno premoženje itd.
Zakaj je tudi pri sporazumni delitvi pomoč pravnika zelo koristna?
Skupno premoženje lahko bivša zakonca sporazumno razdelita tudi sama, vendar pa je pomoč pravnika vsekakor priporočljiva, saj vam ta lahko razjasni, kolikšen je delež skupnega premoženja, ki vam pripada. Marsikdo namreč niti ne ve, kaj vse obsega skupno premoženje zakoncev in kako se deli, predvsem pa ljudje večinoma ne poznajo vseh svojih pravic. Tako recimo to, da je imel eden od partnerjev v času trajanja zakonske zveze višjo plačo, še ne pomeni, da mora ob ločitvi dobiti večji delež skupnega premoženja, niti ne drži, da se to vedno deli na pol, ampak so možne tudi drugačne delitve.
V primeru, da ste v postopku ločitve, zato nikar ne podpisujte nobenih papirjev ali dokumentov, ki vam jih predloži bivši zakonec ali njegov odvetnik, če niste 100 % prepričani, da je vsebina dogovora ustrezna! Pametno je, če za vsak primer dokument pred podpisom prebere še pravnik, ki je specializiran za delitev premoženja ob ločitvi, ki bo natančno preveril, ali boste s sporazumom prejeli res vse premoženje, ki vam po zakonu pripada. Delitev premoženja po ločitvi bo namreč pravična le, če bo delež, ki ga boste dobili, sorazmeren vašim prispevkom v skupno premoženje.
Žal pa do sporazumne delitve premoženja le redko pride – veliko bolj pogosto se zgodi, da se partnerja o delitvi premoženja nikakor ne moreta dogovoriti oziroma da se ne strinjata o tem, kako bi bilo najbolje razdeliti premoženje in kolikšen delež dobi vsak od njiju. V tem primeru se vse skupaj lahko zelo zavleče, vmešajo se čustva in vse skupaj je še en razlog več za dodaten konflikt, zaradi česar se postopek še bolj zaplete.
Da to tega ne pride, se je v primeru, ko sporazumna delitev premoženja po ločitvi ni možna, najbolje obrniti na pomoč pravnika, ki vam bo na podlagi svojih izkušenj in znanja ter poznavanja podobnih primerov in sodobne prakse znal strokovno svetovati ter vam pomagal, da boste vse skupaj rešili po čim bolj mirni in čim hitrejši poti, predvsem pa tako, da pri delitvi ne boste nikakor finančno oškodovani.
Pravna pomoč pri delitvi skupnega premoženja po ločitvi
V kolikor:
- se s partnerjem ne moreta dogovoriti glede delitve skupnega premoženja,
- ne veste, kako pravično razdeliti premoženje po ločitvi,
- bi želeli prejeti vse premoženje, ki vam zakonsko pripada,
- niste zadovoljni s sporazumno delitvijo premoženja, ki jo predlaga partner,
- se vam zdi, da vsebina dokumenta o delitvi premoženja ni v skladu z vašim sporazumnim dogovorom in po vašem ni pravična,
- se bojite, da boste z delitvijo premoženja finančno oškodovani,
- ste v času zakonske zveze vlagali v nepremičnino vašega partnerja ali v nepremičnino tretje osebe (njegovih staršev, sorodnikov …),
- ste bili v času zakonske zveze dalj časa brezposelni, a ste skrbeli za gospodinjstvo, vzgojo otrok, kmetijo …,
- bi vaš partner želel, da tudi po ločitvi odplačujete kredit, ki je pisan na njegovo ime ali ga je sklenil že pred začetkom trajanja zakonske zveze,
- sta imela s partnerjem skupno podjetje, v katerega sta oba vlagala,
- je imel vaš partner dolgove,
- ste še pred časom začetka zakonske zveze ali v času njenega trajanja vi ali vaš partner podedovali večje premoženje,
- je partner prepisal premoženje na nekoga drugega,
- vaš bivši partner namerava vložiti tožbo za delitev skupnega premoženja ali pa jo je že vložil,
- bi potrebovali pravni nasvet …
… se obrnite na Pravno pisarno Planinšec! Strokovna pravna pomoč vam lahko pomaga, da bo delitev premoženja po ločitvi manj stresna in naporna, predvsem pa veliko hitrejša in bolj pravična.
Če se ne morete sporazumeti glede pravične delitve premoženja, nam pišite ali nas pokličite!
Za skupno premoženje se šteje premoženje, ki ga zakonca oz. izvenzakonska partnerja med trajanjem zveze pridobita z delom.
Skupno premoženje pomeni:
- vse stvari kupljene z denarjem,
- nepremičnine in premične stvari,
- sredstva, ki izhajajo iz naslova kreditnega posojila,
- vse plače od pridobitnega dela,
- morebiten dobiček iz naslova s.p. ali d.o.o.,
- druga sredstva, ki prinašajo finančne koristi,
- vložena sredstva in dejanja, ki bistveno spremenijo in vplivajo na vrednost nepremičnine,
- ...itd.
Pokličite na 080 26 26 ali nam pišite na spodnji obrazec, kjer vam brezplačno svetujemo!
Pri delitvi premoženja smo svetovali in pravno pomagali že ogromno parom in posameznikom.
Korespodenčna PRAVNA PISARNA PLANINŠEC je specializirana tudi za delitev premoženja!
V kolikor želite dodatno pomoč pri pravnih storitvah, je naša pravna pisarna vsekakor prava izbira. Naše storitve so izvedene le po zakonsko določeni pravni tarifi. Smo strokovni in imamo konkurenčno ugodne cene storitev.
Pokličite na brezplačno 080 26 26, pišite, ali se oglasite v naši pisarni kjer vam brezplačno svetujemo!
Dodatni dejavniki, ki vplivajo na delitev premoženja:
- eden od zakoncev je pridobil nepremičnino od svojih staršev ( kako v tem primeru?),
- eden od zakoncev je posvetil veliko več časa za vzgojo otrok ( kako v tem primeru?),
- eden od zakoncev je kriv za ločitev, ker si je našel drugega partnerja ( kako v tem primeru?),
- eden od zakoncev je vzel kredit in ga odplačuje ( kako je v tem primeru?),
- itd.
NAŠE PISARNE:
Šmartinska cesta 152, v BTC centru (HALA 7, 1. nad.), nasproti trgovine Hofer in zgradbe FITINN.
Ulica škofa Maksimilijana Držečnika 9, v neposredni bližini Frančiškanske cerkve (15 metrov), NLB-ja, turistične agencije Globus, na strani hotela Slavija.
Ljubljanska cesta 14, v neposredni bližini bolnišnice Celje (glavni vhod) in glavne policijske postaje,
v pritličju poslovne zgradbe (ZZRS, Zav. Maribor).
Vodnikova ulica 2, v 1. nastropju zgradbe okrajnega sodišča, v neposredni bližini pošte, optike Kuhar, zemljiške knjige in ZZRS.
Poslovna enota v Murski Soboti
Kocljeva ulica 10, v centru Murske Sobote. Zelena zgradba, zraven Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije - ZPIZ.
Poslovna enota v Slovenj Gradcu
Ronkova ulica 4, Slovenj Gradec, Poslovno trgovski center - PTC - KATICA.
Poslovna enota v Novem Mestu
Novi trg 11, 2. nadstropje. Zraven zavarovalnice Adriatic, Lekarne Novak itd.
V Visoki odškodnini Planinšec lahko pridobite kakovostno obravnavo vašega škodnega primera, ki vključuje tudi hude telesne poškodbe v različnih nesrečah. Če poudarimo, da lahko tudi lahke telesne poškodbe vplivajo na vaše družinsko življenje, vsakodnevne aktivnosti ter delo, hude ...
Preberi večDolžnost vsakega od nas je, da skrbimo za svojo varnost in varnost drugih ljudi. Če nekomu povzročimo škodo iz malomarnosti, smo jo oškodovancu dolžni poravnati. Če je dolžnost skrbi kršena in je nekomu povzročila škodo, je zagotovo upravičen zahtevati denarno zadoščenje.
Preberi večNajpogostejše prometne nesreče z motornimi vozili so prav trki oziroma naleti od zadaj. Vzroki so lahko različni, in sicer okvara zavor, slaba vidljivost na cesti, slabo stanje ceste, ki je v izgradnji, uporaba mobilnega telefona med vožnjo, vožnja pod vplivom alkohola, neupoštevanje ...
Preberi večVsak oškodovanec, ki je utrpel težjo poškodbo, ima pravico do nadomestila za invalidnost po vseh nezgodnih zavarovalnih policah. Preden se odločite za sklenitev nezgodnega zavarovanja, podrobno preberite splošne pogoje zavarovalnice in vključena kritja.
Preberi večAgencija za varnost prometa v Sloveniji v svoji statistiki navaja, da so starejši pešci najbolj ogrožena starostna skupina. V zadnjih petih letih je bilo 36 smrtnih žrtev nad 65 let starosti.
Preberi večČe ste se poškodovali med vožnjo z avtobusom in razmišljate o odškodnini za telesne poškodbe v avtobusni nesreči, se verjetno sprašujete, kdo je odgovoren za vaše poškodbe.
Preberi večČe se vam pripeti nesreča v prometu v delovnem času in v službenem vozilu, se to, ne glede na to, kdo je povzročitelj, obravnava kot prometna nesreča v delovnem času.
Preberi večV Visoki odškodnini Planinšec se po besedah Doriana Planinšca, ki se že vrsto let ukvarja z odškodninskim pravom, zelo pogosto srečujemo s hudimi telesnimi poškodbami s trajnimi posledicami, do katerih prihaja predvsem v prometnih nesrečah ter delovnih nezgodah.
Preberi več