Zdravnik ravna napačno oz. gre za nedopusten zdravniški poseg, kadar je njegovo ravnanje nestrokovno ali zanj nima bolnikovega soglasja. Ravnanje je nestrokovno, če prekrši znana pravila zdravljenja, pri čemer mora upoštevati vsakokratno stanje medicinske znanosti v trenutku posega, saj je v skladu z določilom 2. odstavka 6. člena OZ dolžan ravnati s skrbnostjo strokovnjaka.
Če ste bili žrtev zdravniške napake, vam lahko pomagamo do visoke odškodnine. Ta se pridobi neposredno od zavarovalnice, pri kateri ima bolnišnica ali druga zdravstvena ustanova zavarovano odgovornost.
Vse bolnišnice namreč plačujejo zavarovalno kritje v primeru zdravniških napak zavarovalnicam, te pa vam v primeru napake izplačajo odškodnino.
Če ste bili žrtev zdravniške napake, ukrepajte in zahtevajte visoko odškodnino.
Pomembno je, da čimprej ukrepate!
Imamo več primerov zdravniških napak in za nas je doseganje pravičnega denarnega zadoščenja že ustaljena praksa. Vsekakor pa sta pomembni tudi moralna pravica in osebna zmaga, ki gresta z odškodnino z roko v roki!
Koprsko sodišče je pred kratkim razsodilo, da je porodničar postojnske porodnišnice storil strokovno napako, ko Novogoričanki pri porodu ni želel opraviti carskega reza. Otrok ima cerebralno paralizo in epilepsijo. Omenjena porodnišnica mora Novogoričanki izplačati odškodnino skupaj z obrestmi, kar znaša 845.000 evrov.
Bolniki postajajo vse bolj ozaveščeni glede svojih pravic in posledično iščejo pravico ob neželenih izidih zdravljenja. Možnosti za to je več - kazenska ovadba, odškodninska tožba in prijava zdravniški zbornici. Večinoma se odločajo za terjanje odškodnin, ki lahko znašajo tudi več sto tisoč evrov.
Od leta 2005 do vključno 2014, je bilo zoper UKC vloženih 89 odškodninskih zahtevkov, v preteklih petih letih pa so jih zaradi izida zdravljenja prejeli več kot 300.
Ne odlašajte in nas kontaktirajte.
V Visoki odškodnini Planinšec lahko pridobite kakovostno obravnavo vašega škodnega primera, ki vključuje tudi hude telesne poškodbe v različnih nesrečah. Če poudarimo, da lahko tudi lahke telesne poškodbe vplivajo na vaše družinsko življenje, vsakodnevne aktivnosti ter delo, hude ...
Preberi večDolžnost vsakega od nas je, da skrbimo za svojo varnost in varnost drugih ljudi. Če nekomu povzročimo škodo iz malomarnosti, smo jo oškodovancu dolžni poravnati. Če je dolžnost skrbi kršena in je nekomu povzročila škodo, je zagotovo upravičen zahtevati denarno zadoščenje.
Preberi večNajpogostejše prometne nesreče z motornimi vozili so prav trki oziroma naleti od zadaj. Vzroki so lahko različni, in sicer okvara zavor, slaba vidljivost na cesti, slabo stanje ceste, ki je v izgradnji, uporaba mobilnega telefona med vožnjo, vožnja pod vplivom alkohola, neupoštevanje ...
Preberi večVsak oškodovanec, ki je utrpel težjo poškodbo, ima pravico do nadomestila za invalidnost po vseh nezgodnih zavarovalnih policah. Preden se odločite za sklenitev nezgodnega zavarovanja, podrobno preberite splošne pogoje zavarovalnice in vključena kritja.
Preberi večAgencija za varnost prometa v Sloveniji v svoji statistiki navaja, da so starejši pešci najbolj ogrožena starostna skupina. V zadnjih petih letih je bilo 36 smrtnih žrtev nad 65 let starosti.
Preberi večČe ste se poškodovali med vožnjo z avtobusom in razmišljate o odškodnini za telesne poškodbe v avtobusni nesreči, se verjetno sprašujete, kdo je odgovoren za vaše poškodbe.
Preberi večČe se vam pripeti nesreča v prometu v delovnem času in v službenem vozilu, se to, ne glede na to, kdo je povzročitelj, obravnava kot prometna nesreča v delovnem času.
Preberi večV Visoki odškodnini Planinšec se po besedah Doriana Planinšca, ki se že vrsto let ukvarja z odškodninskim pravom, zelo pogosto srečujemo s hudimi telesnimi poškodbami s trajnimi posledicami, do katerih prihaja predvsem v prometnih nesrečah ter delovnih nezgodah.
Preberi več